Yusuf Tokuş: Futbolcularıma sonuna kadar güveniyorum

Hasan

New member
TFF 2. Lig Kırmızı Küme 24. hafta maçında deplasmanda Bayburt Vilayet Özel İdarespor ile karşılaşacak olan Sivas Belediyespor, bu maçın hazırlıklarını tamamladı.

Teknik yönetici Yusuf Tokuş, oynanacak olan Bayburt maçına ait açıklamada bulundu. Tokuş, “Bayburt Özel İdarespor maçına hafta başından itibaren uygun hazırlanıyoruz. Grup olarak artık ben ve oyuncularım Bayburt Özel İdarespor maçına odaklandık. Rakibimizin durumu ve pozisyonu belirli bize puan olarak da epeyce yakınlar ve onlar da play-off’un içine girmek istiyorlar. Bu değerli karşılaşmada biroldukca oyuncumuz eksik, sarı kart cezalı oyuncularımız var. Alışılmış ki biz mazeret aramıyoruz. Ben inanıyorum ki bu maçta oynayamayacak arkadaşlarımızın yerine oynayacak öteki arkadaşlarımız bu arkadaşlarımızı aratmayacak. Bu maça uygun hazırlandığımızı düşünüyorum. Ben inanıyorum ki bu karşılaşmadan da yeterli bir sonuçla ayrılacağız. Biz de taktiksel çalışmalarımızı buna bakılırsa yapıyoruz. Oyuncularıma güveniyorum” dedi.

“Taraftarı stadyuma davet ediyorum”

Tokuş, yarın oynanacak olan maça taraftarları davet ederek, “Saha ve seyirci avantajı ile kazanmak istiyoruz. Bayburt Vilayet Özel İdarespor müsabakasına tüm Sivaslı taraftarları davet ediyorum. Doğal ki hava soğuk lakin biz oynayacağımız futbolla taraftarlarımızı ısıtacağımıza inanıyorum. Taraftar takviyesi ile kazanmak istiyoruz. Zevkli ve çekişmeli bir maç olacağına da inanıyorum. Futbolcularıma sonuna kadar güveniyorum ve bu şiddetli 90 dakikadan uygun bir sonuçla ayrılacağımıza inanıyorum” tabirlerini kullandı. (İHA)