Seçim kampanyası için sebze satan Padma Shri ödülü sahibi S Damodaran ile tanışın

Adanali

Active member
Padma Shri ödülü sahibi S. Damodaran, Tiruchirappalli'den bağımsız aday olarak yarışıyor.

Tiruchirappalli, Tamil Nadu:

Büyük siyasi liderlerin yüksek desibel kampanyaları yaklaşan 2024 Lok Sabha anketlerinde manşetlere çıkarken, Tiruchirappalli Lok Sabha seçim bölgesinden bağımsız bir aday olarak yarışan Padma Shri ödülü sahibi, sebze satıcılarıyla etkileşime girerek, çiçek çelenkleri hazırlayarak ve sebze satarak kampanya yürütüyor.

Tiruchirappalli'den gelen ve bu seçimde gaz sobası sembolü altında yarışan 62 yaşındaki S. Damodaran, şehrin Gandhi Pazarı'nda insanlardan ve sebze satıcılarından oy toplarken görüldü.

“Ben Trichy seçim bölgesinden bağımsız bir adayım. Ben toprağın oğluyum. Ben Trichy şehrine aitim. 40 yılı aşkın süredir temizlik merkezi gönüllüsü olarak çalışıyorum. Kariyerime 21 yaşında başladım. Şimdi 62 yaşındayım. 60 yaşımda, sanitasyon sektöründeki çalışmalarım nedeniyle o zamanki Hindistan Devlet Başkanı Ram Nath Kovind'den Padma Shree Ödülü'nü aldım,” dedi Bay Damodaran. ANI ile kariyeri hakkında konuşuyoruz.

#SAYGINLIK | Tiruchirappalli, Tamil Nadu: Trichy Lok Sabha koltuğundan bağımsız aday Padma Shri S Damodaran, seçim kampanyasının bir parçası olarak çiçek çelenkleri yapma ve sebze satma işine düşkündür pic.twitter.com/9iARbrat1O

– ANI (@ANI) 11 Nisan 2024
Kariyeri hakkında uzun uzun konuşan Sayın Damodaran, “40 yılı aşkın süredir temizlik merkezi gönüllüsü olarak çalışıyorum. Kariyerime 21 yaşında başladım. Şimdi 62 yaşındayım. 60 yaşındayım.” “Padma Shree ödülünü dönemin Hindistan Cumhurbaşkanı Ram Nath Kovind'den aldım. Kırsal ve kentsel alanlarda suya ve sanitasyona erişimin sağlanmasında görev aldım.”

Sayın Damodaran, 21 yaşında sosyal hizmete başladığını ve hayatı boyunca dokuz başbakanlık döneminde görev yaptığını paylaştı.

“Sosyal hizmetime 21 yaşında Rajiv Gandhi'nin Hindistan Başbakanı olduğu dönemde başladım. Hayatımda dokuz başbakanla tanıştım. Merkezi olarak desteklenen tüm kırsal sağlık programları kapsamında çalıştım ve her köyü örnek bir köy haline getirdim” dedi.

Benzersiz kampanyasından bahseden Domdaran, “Bugün kampanyamı kendi seçim bölgeme ait olan Gandhi Market bölgesinden başlattım. Nereye gidersem gideyim harika bir karşılamayla karşılaşıyorum.”

İktidara oy verilmesi durumunda Tiruchirappalli'de gerçekleştirmeyi planladığı önemli projeler hakkında Bay Damodaran şunları söyledi: “Trichy'yi temiz ve yeşil bir şehir yapmak için çalışmalıyız. Şehir merkezi bir konumda olduğundan ve Trichy'den çok sayıda otobüs ve ulaşım aracı geçtiğinden dolayı insanlar çevre yolu talep ediyor… Trichy şehrinin önemli bölgelerinde üst geçit çalışmaları da yapıyoruz.

Merkezi Hükümet, sosyal hizmet alanındaki olağanüstü katkılarından dolayı S. Damodaran'a Padma ödülleri serisinin dördüncü en yüksek sivil ödülü olan Padma Shri'yi verdi.

Ödül, onun “hayatını güney Hindistan'daki köylerde ve gecekondu mahallelerinde sanitasyonu teşvik etmeye adayan bir sosyal hizmet uzmanı” olarak elde ettiği başarıların takdiri olarak verildi.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)