Sakaryasporlu futbolcu Ozan Sol: “Umarım dönem sonunda şampiyonluğa ulaşırız”

Hasan

New member
Geçen dönem Bodrumspor’da top koştururken TFF 2. Lig’de attığı 30 golle profesyonel liglerin en golcü oyuncusu unvanını kazanan ve akabinde Spor Toto 1. Lig gruplarından Bursaspor ’a transfer olan Ozan Sol, Bursa grubunda sadece 57 dakika müddet almış, sonrasındasında da mukavelesi feshedilmişti. Akabinde Sakaryaspor ile sözleşme imzalayan 28 yaşındaki oyuncu, yeşil-siyahlı ekipte şu ana kadar 11 gol, 3 asistlik performans ortaya koydu. İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Sol, dönemin ikinci yarısına makûs başladıklarını ve ondan sonrasındasında uygun performans ortaya koyduklarını lisana getirdi.

“Umarım dönem sonunda şampiyonluğa ulaşan taraf biz oluruz”

Bursaspor’da 57 dakika mühlet alan ve bu dönem Sakaryaspor’da tesirli performansa imza atan Ozan Sol, “Şu an düzgün giden bir performansımız var, kadro olarak. İkinci yarının birinci başlarında makûs gidiyorduk. 3 haftadan daha sonra toparlayıcı bir surece geçtik ve topladık sayılır. Düzgün oyunla geçen hafta kazandık, bu hafta da kazanmak istiyoruz. Kıymetli olan benim şu anda gol hükümdarı olmam değil, Sakaryaspor’un kazanması. Gayemiz şampiyonluk, bu amaçtan hiç bir doğrultuda sapmayı da düşünmüyoruz. Umarım dönem sonunda şampiyonluğa ulaşan taraf biz oluruz” biçiminde konuştu.

“Kendim için yanlışsız karar vermişim”

Bursaspor’dan ayrılışı ve Sakaryaspor’a geliş sürecini de anlatan Sol, “Bursaspor’da döneme başladım ve âlâ bir giden dönem olmadı benim için. Takım dışı bir durum da olmadı. Ayrılma süreci yaşadık, görüşüldü iki taraf için de güzeli bu biçimdeydi. ondan sonrasındasında Cumhurbaşkanının aramasıyla, burası büyük Sakaryaspor topluluğu, düşünmeden buraya geldim. 1 günde imzaladım ve şampiyonluk gayesi olan bir yer olduğu için burayı tercih ettim. Kendim için yanlışsız karar vermişim ve o doğrultuda da devam ediyorum. İnşallah istediğim üzere dönem sonu kazanan taraf biz olacağız” diye konuştu.

“Taraftarlarımız bizim için itici güç”

Şampiyonluk maksadıyla yola çıktıklarını belirten deneyimli futbolcu, “Büyük bir topluluk. Anlatmak değil, yaşaması gerekiyor insanların. Zira bu stada geldiğimde 15 -20 bin seyirci, herkes sizden bir şey bekliyor. Bunu insanlara yansıtmak, o memnunluğu vermek, kendi açımdan da keyifli oluyorum natürel. Taraftarlarımıza buradan sesleniyorum; kırgınlıklar, üzgünlükler olmuş olabilir lakin şu anki durum o durum değil, şu anki durum bize dayanak olmak durumu. Bizim için onlar itici güç. Her hafta onları yanımızda istiyoruz. Bizim yanımızda olsunlar ki dönem sonunda daima birlikte şampiyonluğa ulaşalım” cümlelerine yer verdi.

Burak Can Tokyürek – Orkun Kaya / SAKARYA (İHA)