Kayıp Hediyeler, Terk Edilmiş Geziler: Güneybatı İptalleri Ortalığı Karıştırdı

Adanali

Active member
Kayıp Hediyeler, Terk Edilmiş Geziler: Güneybatı İptalleri Ortalığı Karıştırdı
CHICAGO – Binlerce Southwest Airlines uçuşunun iptal edilmesinin yol açtığı erime bir başka güne daha uzadıkça, yorgun tatil yolcuları Salı günü havaalanı katlarında uyumaya, uzun otobüs yolculuklarına çıkmaya veya yolculukları tamamen terk etmeye terk edildi.

Salı günü tüm Güneybatı uçuşlarının yaklaşık üçte ikisi yeniden iptal edildiğinden, birçok aile Noel için akrabalarını ziyaret ettikten sonra eve dönmenin bir yolunu arıyordu. Isabella Carvajal gibi bazıları sevdiklerine en başından beri ulaşamamıştı.

20 yaşındaki Bayan Carvajal, Noel Günü’nü Chicago Midway Uluslararası Havalimanı’nda geçirdi ve Miami’den oraya uçtuktan ve New York’a bağlantılı uçuşunun iptal edildiğini öğrendikten sonra son iki gecedir terminalde uyuyordu.

Salı günü “Tatilimin tamamını havaalanında geçirdim” dedi. “Burada burada birkaç dakika uyuyorum ama fazla değil.”

Bayan Carvajal, ailesini görme planlarından vazgeçti, ancak hâlâ eve dönemedi. Southwest’in kendisine bilet fiyatının sadece yarısını geri ödediğini ve 2 Ocak’a kadar Miami’ye başka bir uçuş rezervasyonu yapamayacağını söylediğini söyledi. Önümüzdeki iki gün içinde Chicago’dan Orlando’ya Greyhound otobüsüne binmeyi planlıyor.

“Güneybatı birçok insanı hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

20 yaşındaki Isabella Carvajal, Noel Günü’nü Chicago Midway Uluslararası Havaalanı’nda geçirdi ve Miami’den oraya uçtuktan sonra son iki gecedir terminalde uyuyordu. Kredi… The New York Times için Taylor Glascock

Havayolu fiyaskosu, geçen hafta ülkenin büyük bir bölümünü kasıp kavuran soğuk hava ve kar sonrasında geldi. Diğer havayolları toparlanırken, Southwest Pazartesi günü uçuşların yüzde 70’inden fazlasını ve Salı günü en az yüzde 63’ünü iptal ederek yolcu sorunlarını çözmek için mücadele etti. Salı sabahı şirket, Çarşamba günü için uçuşlarının en az yüzde 62’sini iptal etmişti.

Yolcular alternatif rotalar aradıkça, mahvolmuş tatiller, kayıp bagajlar ve uzun, deriyse müşteri hizmetleri hatları hakkında korku hikayeleri ortaya çıktı. Pek çok yolcu, ilk uçuşlarını ancak evlerinden ve varış noktalarından saatler uzaktaki bağlantılı havaalanlarında mahsur kalmak için alabildi.

Deepak SurendranPillai, kendisinin ve eşinin 11 yaşındaki kızlarını Disney World’den Miami’ye ve Everglades Ulusal Parkı’na kadar kapsamlı bir Florida turuna çıkarmayı planladıklarını, ancak Oakland’dan Las Vegas’a uçtuklarında hepsini bir kenara atmak zorunda kaldıklarını söyledi. sonra bir iptal dalgasının ortasında Noel Evi’nde orada mahsur kaldı.

Bir teknoloji şirketinde çalışan SurendranPillai Bey, sonunda ailesinin seyahatlerini tamamen ertelemek zorunda kalacağı gerçeğini kabullendi. Ama bir şekilde ailenin çantaları – kızı Namah için paketlenmiş Noel hediyeleri de dahil olmak üzere – onlar olmadan uçağa bindirildi.

Aile geceyi Las Vegas’ta bir otelde geçirdi ve Bay SurendranPillai, Noel Günü’nde uyanması için kızının yastığının altına – Noel Baba’dan – bir çift küpe attı, bu, çantasında sakladığı birkaç hediyeden biriydi. -üzerinde.

Southwest Airlines uçakları Salı günü Midway Havalimanı’nda. Havayolu, Pazartesi günü uçuşların yüzde 70’inden fazlasını ve Salı günü en az yüzde 63’ünü iptal etti. Kredi… The New York Times için Taylor Glascock

Güneybatı müşteri hizmetleri temsilcileri, Pazar günü Bay SurendranPillai ve ailesini, San Francisco Körfez Bölgesi’ne giden bir uçakta son koltukları alana kadar hepsi iptal edilen bir dizi uçuş için yeniden rezerve etti.

SurendranPillai, “Öğleden saat 7’ye kadar tek yaptığımız, hiçbir yere oturmadık, sadece kuyruklarda bekledik” dedi.

Aile eve döndüğünde, Bay SurendranPillai, kızının en çok istediği şeyi, bir çift kırmızı Converse ayakkabısını alamadığını düşünerek gözlerinin dolduğunu söyledi.

Bay SurendranPillai, “‘Fazla bir şey istemedim, sadece kırmızı Converse ayakkabıları istedim’ dedi” diye hatırlıyor. “Ona, ‘Onları senin için aldım, Noel Baba almadı, bu yüzden bavullarımızdalar’ demek zorunda kaldım.”
Alıntıdır