Formula 1’de transfer çalımı! Alpine’de Oscar Piastri 2023’te McLaren’e geçiyor

Hasan

New member
AJANSSPOR – HABER

Formula 1’de 2023 dönemi hazırlığı son hız devam ediyor. Formula 1’in en eski ve başarılı ekiplerinden biri olan McLaren, 2023 döneminde Oscar Piastri ve Lando Norris ikilisiyle yarışacağını deklare etti.

Soruşturma sonuçlandı: Piastri’nin haklı

Alpine ekibinden olaylı bir biçimde ayrılan Avustralyalı pilot Oscar Piastri’nin hangi kadroda yarışacağına dair son sonucu, Mukavele Tanıma Heyeti’nin yapmış olduğu inceleme belirleyecekti. Motorsport’un haberine nazaran Hem McLaren, birebir vakitte Alpine, Piastri ile geçerli mutabakatının olduğunu savunuyordu ve bunun üzerine ilgili heyet geçtiğimiz günlerde soruşturma için toplandı.

Soruşturmanın kararı bugün taraflara bildirildi ve Piastri’nin haklı, Alpine’in haksız olduğu açıklandı.

Lando Norris ve Oscar Piastri yan yana

Bunun resmi olarak bildirilmesinin çabucak akabinde McLaren, Piastri’nin 2023 döneminden itibaren kendileri ismine yarışacağını deklare etti.

Piastri bu açıklamanın akabinde, “McLaren üzere itibarlı bir grupla F1’e gireceğim için epey heyecanlıyım ve bana sunulan fırsat için minnettarım.”

“Takımın genç yeteneklere talih verme konusunda uzun bir geleneği var ve kadrosu gridin önüne taşımak için Lando ile birlikte sıkı bir biçimde çalışmayı dört gözle bekliyorum. Artık 2023’te F1’deki birinci dönemime hazırlanmaya ve F1 mesleğime papaya ile başlamaya odaklandım.” dedi.

Bu açıklama ile McLaren’in 2023 F1 döneminde Lando Norris ve Oscar Piastri ile yarışacağı mutlaklaşmış oldu.