Eski Yönetim Kurulu Üyeleri, Oxford School Shooting’de Güvenlik Politikalarının Gözden Geçirildiğini Söyledi

Adanali

Active member
Eski Yönetim Kurulu Üyeleri, Oxford School Shooting’de Güvenlik Politikalarının Gözden Geçirildiğini Söyledi
Michigan’daki Oxford Lisesi’nde dört öğrenciyi öldüren bir silahlı saldırıdan bir yıl sonra, okul bölgesi ve daha geniş topluluk, saldırının nasıl önlenebileceği veya önlenip önlenemeyeceği konusunda hâlâ acı verici sorularla boğuşuyor.

Pazartesi günü, bölgenin eski yönetim kurulu üyelerinden ikisi, 30 Kasım’daki silahlı saldırıdan önceki yıllarda yapılması gerektiğini söyledikleri, ancak yapılmayan güvenlik prosedürlerine işaret ettiler.

Kurulun başkanı Tom Donnelly ve saymanı Korey Bailey olan eski üyeler, trajedi ve sonrasında daha özgürce konuşabilmek için Eylül ayında istifa ettiklerini söylediler.

Bölgenin on yılı aşkın bir süredir onaylanan tehdit değerlendirme politikalarını tam olarak oluşturamadığını ve bu politikaları uygulamaya koymanın, eğitimli ekiplerin tehlikenin erken belirtilerine müdahale etmesini sağlayabileceğini söylediler. İdeal olarak, tehditleri izleme ve silahlı saldırıları önleme sürecinin düzenli bir eğitim ve uygulama konusu olması gerektiğini söylediler.

Bay Bailey, “Eyalet yılda birkaç kez yangın tatbikatı yapılmasını şart koşuyor, ancak okul tehdidi değerlendirmesine aynı vurgunun yapılması konusunda sessiz kalıyorlar,” dedi. “Oxford’un yalnızca başarısızlıklarından ders çıkarmakla kalmayıp, aynı zamanda bu trajediyi diğer bölgelerin sesi olarak kullanmak için ahlaki ve etik bir yükümlülüğü olduğuna inanıyorum.”

Bay Donnelly ayrıca, üçüncü taraf bir müfettiş tarafından tamamlanmış bir değerlendirmenin süresinin dolduğunu söyledi. “Bugüne kadar, okul yılının başlangıcından 30 Kasım 2021’e kadar olan olayları bağımsız olarak incelemedik” dedi. Bölge tarafından değerlendirme yapmak üzere tutulan bir güvenlik danışmanlığı firması olan Guidepost Solutions, ilk raporun gelecek yılın başlarında beklendiğini söyledi.

Bölge eğitim kurulu başkanı Dan D’Alessandro, e-postayla gönderilen bir açıklamada, “inceleme, hepimizin gerçekleri anlamamıza ve hepimizin hak ettiği şeffaflık ve hesap verebilirliğe sahip olmamıza yardımcı olacak” dedi.

Bölge, ALICE olarak bilinen “uyarı, kilitleme, bilgilendirme, karşı koyma ve tahliye” adlı bir uygulamayı kullanarak öğrencilere bir silahlı çatışma sırasında nasıl güvende kalacaklarını öğretmek için düzenli olarak tatbikatlar düzenledi. Çatışmadan sonra, yerel makamlar öğrencilerin, personelin ve polis memurlarının tam olarak eğitildikleri gibi davrandıklarını söylediler. Ancak son yıllarda bu tür tatbikatlara yönelik eleştiriler, ebeveynlerin ve bazı araştırmacıların çocukların ruh sağlığına zarar verip vermediğini sorgulamasıyla arttı.

Geçen ay, okulda öğrenci olan 16 yaşındaki Ethan Crumbley, 16 yaşındaki Tate Myre’ı öldürdüğünü itiraf etti; Justin Şilini, 17; Madisyn Baldwin, 17; ve Hana St. Juliana, 14, ayrıca silahlı saldırıda altı öğrenci ve bir öğretmen de dahil olmak üzere yedi kişiyi yaraladı. Cinayet, cinayete teşebbüs, terörizm ve silah ihlalleri de dahil olmak üzere 24 suçunu kabul etti.

Yerel savcılar ayrıca nadir bir adım atarak Ethan’ın ebeveynleri James ve Jennifer Crumpley’e karşı, oğullarının şiddetin eşiğinde olduğuna dair uyarıları görmezden gelirken bir tabancaya erişmesine izin verdikleri için suçlu olduklarını söyleyerek dava açtılar. Ebeveynler, kasıtsız adam öldürme suçlamalarını reddettiler ve Ocak ayında yargılanacaklar.

Yetkililer, James Crumbley’nin Şükran Günü’nün ertesi günü 26 Kasım 2021’de oğlu için yarı otomatik bir tabanca satın aldığını söyledi.

Üç gün sonra, bir Pazartesi günü okulda, bir öğretmen Ethan Crumbley’i internette cephane ararken gördüğünü bildirdi. 30 Kasım’da masasında endişe verici bir not bulundu. “Düşünceler durmayacak,” dedi. “Bana yardım et.”

Savcılar, okul yetkililerinin onu eve getirmeye direnen Bay Crumpley ve ailesiyle görüştüğünü söyledi. Çekim kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Bay Donnelly, vurulma olayıyla ilgili olayları gözden geçirmek için Mayıs ayında tutulan Guidepost’un hızla engellerle karşılaşmaya başladığını söyledi. “Yollarına barikatlar kondu,” dedi ve inceleme sürecinin okul yönetim kurulu tarafından yönetildiğini ancak “kendi avukatımız tarafından altını çizdiğini” sözlerine ekledi.

Bay Donnelly ayrıca bölgenin sigorta şirketinin gecikmede rol oynamış olabileceğini öne sürdü, ancak o ve Bay Bailey, bölgeye karşı devam eden davaya atıfta bulunarak üçüncü şahıs soruşturmalarını geciktirmekten en çok kimin sorumlu olduğu konusunda daha fazla ayrıntı vermeyi reddettiler.

Guidepost’un başkan yardımcısı Bradley Dizik, basın toplantısının ardından gönderdiği e-postada, eski Oxford okul yönetim kurulu üyelerinin paylaştığı endişelerin “bağımsız soruşturma kapsamına alındığını” söyledi.

Geçen hafta bir okul yönetim kurulu toplantısında Bay Dizik, Guidepost’un henüz bazı “kritik tanıklarla” konuşmadığını söyledi ve bölgenin sigorta şirketiyle bağlantılı bir hukuk firmasının bu tanıkları mahkemede ifade verdikten sonra hazır bulundurmasını beklediğini ekledi.

Hukuk firması Giarmarco, Mullins & Horton Pazartesi günü e-postayla yaptığı açıklamada, “birden fazla personelin 30 Kasım trajedisinden önce tehdit değerlendirme eğitimi aldığını” ve “eski yönetim kurulu üyelerinin birçoğunun iddialarının yanlış anlaşıldığını gösterdiğini” söyledi. Gerçekler.” Devam eden davada daha fazlasının ortaya çıkacağını da sözlerine ekledi.

Bay D’Alessandro, Guidepost soruşturmasına katılımın arttığını söyledi.

Bailey, “Açık olmak istiyorum: Kurul, doğru şeyi yapmak isteyen iyi insanlardan oluşuyor,” dedi. “Fakat bölgemizin dışından gelen sesler beklemeleri gerektiğine ve ilerlemenin sadece bölgeyi iflas ettireceğine ve potansiyel olarak bu topluluğu parçalayacağına ikna oldular.”
Alıntıdır