Bengaluru'da polis memurları esnafa saldırdı

Adanali

Active member
Bengaluru:

Ezan sırasında yüksek sesle müzik çaldığı iddia edilen Bengalurulu bir esnafa düzenlenen saldırı üzerine siyasi tartışma çıktı. Dükkan sahibi, saldırı gerçekleştiği sırada Bengaluru'nun merkezindeki bu dükkanda Hanuman Chalisa'yı oynadığını iddia ediyor.

Ancak polis, iddiayı destekleyecek önemli bir kanıt bulamadığını ve şikayette bundan bahsedilmediğini söyledi. Polis ayrıca kavganın toplu bir kavga olmadığını da belirtti.

“Şikayette Hanuman Chalisa'dan bahsedilmiyor. Üst düzey bir polis yetkilisi, esnafa saldıran grupta hem Hinduların hem de Müslümanların bulunduğunu söyledi.

FIR'a göre, Pazar akşamı Siddannagalli'de dükkan sahibi Mukesh ile koloninin bazı sakinleri arasında yüksek sesli müzik nedeniyle tartışma çıktı.

Olayın sosyal medyada viral olan CCTV görüntülerinde, bir grup adam yüksek sesle bhajan çaldığı için dükkan sahibine karşı çıkıyor. Adamlardan biri Mukesh'in yakasını yakalayınca tartışma kızışıyor.

Grup daha sonra onu mağazanın dışına sürükledi ve dövdü.

Saldırının durmasının ardından adamlar dağılır ve esnaf ağzı kanlı bir şekilde dükkana döner.

“Hanuman Bhajan'ı oynadım. 4-5 kişi gelip ezan vaktinin geldiğini söyledi ve müzik çalarsam beni dövmekle tehdit etti. Beni dövdüler ve bıçaklamakla tehdit ettiler” dedi Mukesh, ANI haber ajansına.

Saldırıyla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken, polis soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. Polis, üç sanıktan ikisinin Müslüman, birinin ise Hindu olduğunu söyledi.

Karnataka BJP başkanı BY Vijayendra, eyaletteki kanun ve düzen durumu nedeniyle Siddaramaiah liderliğindeki Kongre hükümetine saldırdı ve polisten sıkı önlemler almasını istedi.

Hindulara ve Hindu kurumlarına yönelik saldırılardan başbakanı ve hükümetini suçladı ve Siddaramaiah'ın “yatıştırma politikasının” barbarları eyalete saldırmaya teşvik ettiğini söyledi.

BJP Lok Sabha adayı Tejasvi Surya, yarın öğlen Mukesh'in dükkanında hoparlör üzerinden Hanuman Chalisa'yı çalacağı büyük bir program duyurdu. Lider, BJP çalışanlarından 'Hanuman Chalisa'nın bölgede yankı bulmasını sağlamalarını istedi. Ancak polis BJP'nin etkinliği düzenlemesine izin vermedi.