Adem Çağlayan: Ankaraspor’u Harika Lig’e taşıyacağımızı düşünüyoruz

Hasan

New member
2022-2023 döneminde TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta Spor Toto 1’nci Lig’e yükselme çabası verecek olan başşehir grubu Ankaraspor’un yeni teknik yöneticisi Adem Çağlayan, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. 2’nci Lig’de açılışı Düzcespor deplasmanı ile yapacak olan Ankaraspor’da yeni teknik yönetici Çağlayan, maça hazır olduklarını söylemiş oldu.

“2005-2006 DOĞUMLU OYUNCULARIMIZ VAR”

Düzcespor deplasmanı öncesinde grubun durumuna ait kıymetlendirme yapan Çağlayan, “Takımımız genç yüklü bir grup lakin ben hiç bir vakit genç-yaşlı ayrımı yapmıyorum. Futbolda düzgün ve makus futbolcu vardır. Ekibimizde 4 tane 2005, 2006 doğumlu oyuncu var. Her vakit almaya açık, fazlaca yetenekli oyuncularımız var. 1’inci Lig’de oynamış oyuncularımız var. Bu yolda epeyce başarılı olacağımızı düşünüyorum” diye konuştu. Çağlayan, bir teknik adam olarak Türk futboluna katkıda bulunmak istediğini kelamlarına ekledi.

“LİGE ÇOK YETERLİ BAŞLAYACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Düzcespor maçına yönelik güzel bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirten Çağlayan, şu biçimde devam etti:

“Geldik, sistemimiz oturmadı mazeretine asla sığınmayacağız. Çocukların algıları epeyce açık olduğu için ben lige fazlaca yeterli başlayacağımızı düşünüyorum. Düzcespor’u tahlil ettik. Eksileri artıları grubumuzla çıkardık. Çalışmalarımızı o istikamette yapıyoruz. İnşallah Allah iyi bir dönem geçirtir bize. Birkaç sene içerisinde Ankaraspor inşallah bir daha muhteşem lige çıkacak. Daha evvel Avrupa kupalarında ülkemizi, bayrağımızı temsil etti. Biz de bunu yeniden yaşatmak için hayli önemli katkıda bulunacağız, bütün bilgi birikimimizi paylaşacağız.”

“MEVCUT TAKIMLA DEVAM EDECEĞİZ”

Takımdaki eksiklere de değinen Çağlayan, “Şu anda sakat olan ve hazır olmayan 5 oyuncumuz var. daha sonradan dahil olup kampı kaçırmış oyuncularımız var. Onlar için de özel atletik performans hocamız, fizyoterapistlerimiz bir program hazırladılar. En süratli süreçte onları ortamıza dahil edeceğiz. Nihayetinde maça 11 oyuncu ile çıkacağız, hepsi de aslanlar üzere. Hepsine epey güveniyoruz. Düzcespor maçına eksiklerimiz de olsa fizyolojik ve ruhsal olarak tam manasıyla hazır çıkacağımızı düşünüyorum” halinde konuştu.

Çağlayan, şu an için destek düşünmediklerini ve mevcut takımla devam edeceklerini söylemiş oldu.

“HEDEF HARİKA LİG”

Ankaraspor’un kendi imkanlarıyla Muhteşem Lig ’e çıkma maksadı bulunduğunu kaydeden Çağlayan, “Bir Ankara ekibi olduğumuz için her insanın manevi takviyesine gereksinimimiz var. Maddi konularda da epeyce bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Benim profesyonel liglerdeki 11’inci dönemim ve 7 şampiyonluk yaşadım. Benim amacım her vakit en üstte olabilmek. Liderimiz da tek amacının kısa vadede Harika Lig olduğunu söylemiş oldu. Mehmet Emin liderimizin bilgi birikimiyle, yanlışsız bir yapılanmayla Ankaraspor’u Üstün Lig’e taşıyacağımızı düşünüyoruz. Bununla yetinmeyeceğiz. yine Avrupa kupalarında oynayan bir grup oluşturacağız. Buna inanıyoruz” dedi.

Çağlayan 3-5 sene daha sonra Türk futboluna damga vuracak oyunculara sahip olduklarını belirterek, “Biz de onların gelişmenini en yüksek düzeye getirdikten daha sonra Ankaraspor olarak Türk futboluna fazlaca önemli katkılar yapacağız” diye konuştu.

Alper ŞAŞMAZ / ANKARA, (DHA)