Videoları beğenerek ek gelir vaat eden teknisyen, Rs 42 lakh’ı aldattı

Adanali

Active member
Polis banka detaylarını arıyor ve soruşturma devam ediyor. (Temsilci)

Gurugram:

Polis Cumartesi günü yaptığı açıklamada, burada bir BT şirketi için çalışan bir yazılım mühendisinin, onu bazı Haberları beğenerek güzel para kazanması için kandıran dolandırıcılar tarafından yaklaşık 42 bin Rs dolandırıldığı iddia edildi.

Adam Telegram Messenger uygulamasında bir gruba eklendi ve yatırım yapması istendi, ancak daha sonra bu miktarı çekmesine izin verilmedi.

102. sektör sakini tarafından burada yapılan bir şikayete göre, 24 Mart’ta WhatsApp’ına Haber paylaşım platformu YouTube’daki Haberları beğenerek yarı zamanlı bir iş bulabileceğini iddia eden bir mesaj aldı. fazladan gelir.

“Onlarla çalışmayı kabul ettiğimde Divya isimli bir kadın beni Telegram uygulamasında bir gruba ekledi. Daha iyi getiri talep ederek para yatırmamı istedi. Görev bahanesiyle benden yatırım istediler ve ben de eşimin ve benim banka hesaplarımızdan toplam 42.31.600 rupi havale ettim” dedi.

“Divya dışında Kamal, Ankit, Bhoomi ve Harsh adlı diğer kişiler işlemi onayladılar ve kısa bir süre sonra bana 69 lakh rupi artı kar kazandığımı bildirdiler. Ancak parayı çekmeme izin vermediler. Daha sonra 11.000 Rupi daha transfer etmemi istediler ki bu bana çok tembel göründü ve ben de polisle temasa geçtim” dedi.

Hindistan Ceza Yasası (IPC) ve Bilgi Teknolojisi (BT) Yasasının ilgili bölümleri uyarınca bilinmeyen dolandırıcılara karşı Cuma günü Batı Siber Suç Polis Karakolunda bir FIR kaydedildi.

Üst düzey bir polis yetkilisi, banka bilgilerini istediklerini ve soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

(Başlık dışında, bu makale Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayın yoluyla yayınlanmıştır.)