Sakaryaspor Teknik Yöneticisi Tuncay Ulu: Şampiyonluk meşalesini yakacağız

Hasan

New member
TFF 2. Lig Kırmızı Küme 35. hafta müsabakasında Sakaryaspor, alanında karşı karşıya geldiği Turgutluspor’u 3-0 mağlup etti. Bu galibiyet ile puanını 78’e çıkartan Sakaryaspor, şampiyonluğa bir adım daha yaklaşırken, Turgutluspor ise 34 puanda kaldı. Maç sonunda her iki kadronun teknik yöneticileri açıklamalarda bulundu. Sakaryaspor Teknik Yöneticisi Tuncay Ulu, “2 maç üst üste deplasmandaydık. İnanılmaz çaba gösteren bir oyuncu kümemiz var. Kazanma talebinin vermiş olduğu baskı ve gerilim kolay değil. Bugün birinci kere bu biçimde bir atmosferde oynadılar, kıymetli bir galibiyetti. Taraftarımıza teşekkür ediyoruz, sabırla desteklediler. Birinci yarı istediğimiz oyunu hayli fazla gösteremedik, kolay değil. 2. yarı daha istekliydik. Yaptığımız oyuncu değişiklikleri çabucak tepki verdi o manada da sonuca gittik. Bütün kadro arkadaşlarımı, grubumu, herkesi tebrik ediyorum. Taraftarımıza farklı parantez açarak teşekkür ediyorum. 10 yıldır bu hayali kuruyorlardı. Bugün de bu hayali gerçekleştirmenin en değerli adımını attık. Birlik, birliktelik olduğu sürece işler daha kolay olur. Bugün de hoş bir galibiyet oldu” halinde konuştu.

Bir birlikteliğin kendilerine yettiğini fakat Sakaryaspor olarak gayretlerine tıpkı biçimde devam edeceklerini aktaran Ulu, “Matematiksel olarak kesinleşmedi lakin kalan 3 maçta da birebir konsantrasyonla birebir istek ve istekle bir daha alanda Sakaryaspor olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Bir birliktelik yetiyor lakin Sakaryaspor’a yakışan; nasıl oynuyorsak, nasıl çaba ediyorsak birebir biçimde bir daha alanda olacağız. Önümüzdeki Serik deplasmanı var, daha sonrasında başka maçı düşüneceğiz. Oradan alacağımız galibiyetle bir arada dönüşte o meşaleleri daima bir arada yakacağız inşallah” diye konuştu.

SAKARYA (İHA)