Probe Agency, Delhi tüketim vergisi davasında likör satıcısını tutukladı

Adanali

Active member
Acil servisin kara para aklama davası CBI FIR’den geliyor.

Yeni Delhi:

Yetkililer Perşembe günü yaptığı açıklamada, İcra Müdürlüğü’nün (ED), Brindco Sales Pvt Ltd’nin müdürü likör iş adamı Amandeep Dhal’ı Delhi’nin tüketim vergisi politikasına yönelik devam eden kara para aklama soruşturmasıyla bağlantılı olarak tutukladığını söyledi.

Dhal, sorgusunun ardından Kara Para Aklamayı Önleme Yasası (PMLA) hükümleri uyarınca Çarşamba gecesi gözaltına alındığını söylediler.

Perşembe günü acil servisin velayetini isteyeceği yerel bir mahkemeye çıkması bekleniyor.

Bir CBI FIR’a göre, AAP yetkilileri Vijay Nair, Manoj Rai, Amandeep Dhal ve Sameer Mahandru, Delhi hükümetinin 2021-22 için tüketim vergisi politikasının hazırlanması ve uygulanmasında aktif olarak yer aldı.

Acil servisin kara para aklama davası CBI FIR’den geliyor.

Şimdiye kadar ED, bu davada iki suçlama veya iddianame hazırladı ve Dhal dahil toplam 10 kişiyi tutukladı.

Tüketim politikası geçen yıl Ağustos ayında rafa kaldırıldı ve Delhi LG daha sonra CBI’dan diğerlerinin yanı sıra devlet kurumları, bürokratlar ve içki satıcıları tarafından işlendiği iddia edilen usulsüzlükler ve yolsuzlukları soruşturmasını istedi.

(Başlık dışında, bu haber Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon beslemesi tarafından yayınlanmıştır.)

Günün Öne Çıkan Videosu

BJP, Meghalaya’da Nagaland, Tripura ve Hung’u elinde tutuyor