Manish Sisodia’nın tutuklanmasına ilişkin CBI açıklamasının tamamını okuyun

Adanali

Active member
CBI, Delhi Bakanı Manish Sisodia’yı tutukladı

Yeni Delhi:

Delhi Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia, Merkez Soruşturma Bürosu (CBI) tarafından ulusal başkentte içki satışına ilişkin yeni bir politikanın getirilmesinde yolsuzluk iddiasıyla tutuklandı.

İşte CBI’nin açıklamasının tamamı:

Merkez Soruşturma Bürosu bugün Dy’yi tutukladı. GNCTD Baş Bakanı, Delhi, GNCTD’nin tüketim vergisi politikasının tasarımı ve uygulanmasında iddia edilen usulsüzlüklerle ilgili bir davaya ilişkin devam eden bir soruşturmada.

Mevcut dava, 2021-22 için Tüketim Vergisi Politikasının hazırlanması ve uygulanmasında ve ihale sonrası faydaların bireylere genişletilmesinde iddia edilen usulsüzlükler konusunu araştırmak üzere Delhi Başbakan Yardımcısı ve Sorumlu Tüketim Bakanı GNCTD ve diğer 14 kişiye karşı tescil edilmiştir. .

25 Aralık 2022’de Mumbai merkezli özel bir şirketin o zamanki CEO’su ve diğer 06 kişi hakkında iddianame açıldı. Daha fazla soruşturma yürütülüyor.

gün CM, soruşturmaya katılmak için 02/19/2023 tarihinde u/s 41A Cr.PC bir bildirim yayınladı.

Ancak asıl işini gerekçe göstererek bir hafta önceden haber verilmesini istedi. Başvurusunun kabulü üzerine bugün (26.02.2023) u/s 41A Cr.PC 10/17/2022 tarihli soruşturması sırasında kaçındığı çeşitli soruları yanıtlamak üzere soruşturmaya katılma kararı aldı. ve davanın soruşturulması sırasında toplanan kanıtlar üzerindeki suçlayıcı rolüne cevap verecek diğer sorular.

Ancak kaçamak cevaplar vermiş ve aksi yönde kanıtlarla karşılaşılmasına rağmen soruşturmada işbirliği yapmamıştır. Bu yüzden tutuklandı.

Tutuklanan zanlılar, Diyarbakır’daki ilgili mahkemeye çıkarılacak.

Günün Öne Çıkan Videosu

Manish Sisodia Tutuklandı: Yetkililerin AAP Etrafındaki Ağını Sıkılaştırıyor mu?