Manish Sisodia, Delhi Likör Politikası davasında CBI tarafından sorgulanmak üzere çağrıldı

Adanali

Active member
Delhi Tüketim Politikası Örneği: CBI, sorgulamak için Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia’yı aradı. (Dosya)

Yeni Delhi:

Yetkililer bugün yaptığı açıklamada, CBI’nin, davayla ilgili iddianamenin sunulmasından yaklaşık üç ay sonra Delhi’deki tüketim vergisi davasıyla ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia’yı sorgulamaya çağırdığını söyledi.

Pazar günü sorgulanmak üzere çağrılan Sisodia’nın iddianamede sanık olarak yer almadığı belirtildi.

Tutuklanan işadamları Vijay Nair ve Abhishek Boinpally, iddianamede adı geçen yedi sanık arasında yer aldı.

Delhi hükümetinin içki satıcılarına lisans verme politikasının, bunu yapmak için rüşvet verdiği iddia edilen bazı satıcıları kayırdığı iddia ediliyor, bu suçlama AAP tarafından kesin bir şekilde reddedildi.

“Ayrıca Özel Tüketim Vergisi Politikasındaki değişiklikler, ruhsat sahiplerine usulsüz ayrıcalıklar tanınması, ruhsat ücretinden muafiyet/indirim, L-1 ruhsatının izinsiz yenilenmesi vb. usulsüzlüklerin işlendiği iddia edildi.”

CBI sözcüsü, “Ayrıca, bu eylemlerden elde edilen yasadışı kazançların, özel taraflarca etkilenen hükümet yetkililerinin hesaplarına yanlış girişler yapılarak yönlendirildiği iddia edildi.” Dedi.

(Başlık dışında, bu haber Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon beslemesi tarafından yayınlanmıştır.)