Madhya Pradesh'te selden etkilenen bir köyde bir doktor, bir kadının telefonla bebeğini doğurmasına yardım ediyor

Adanali

Active member
Sağlık yetkilisi, “Anne ve bebeklerin durumu iyi” dedi.

Seoni, Madya Pradeş:

Doğum yapan bir kadın, sular altında kalmış sokaklar ve güvenli bir doğum sağlamak için cep telefonuyla adım adım talimatlar veren bir doktor. Sağlık yetkilileri Çarşamba günü yaptığı açıklamada, sahnenin yakın zamanda Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletindeki Seoni bölgesinde ortaya çıkan gişe rekorları kıran “3 Aptal” filmini anımsattığını söyledi.

Şiddetli yağış nedeniyle yolları su bastığı için köye ulaşamayan ebeye, doktor cep telefonuyla yardım etti.

“Pazartesi günü Jorawadi köyünde Raveena Uikey adında bir kadının doğum yapmasıyla sel benzeri bir durum meydana geldi. Ailesi onu bölge hastanesine götürmeye karar verdi ancak yollar sular altında kaldığı için bunu yapamadılar” dedi.

Raveena Uikey'nin durumu hakkında bilgilendirildikten sonra, sağlık yetkililerinden oluşan bir ekip ve Bölge Sağlık Memuru Dr. Manisha Sirsam'ın köye gönderildiğini ancak tüm erişim yollarının sular altında kaldığını gördüğünü söyledi.

Ekibin köye ulaşmasının mümkün olmadığı anlaşılınca Dr. Yetkili, Sirsam Raveena Uikey'nin kocasından köydeki eğitimli bir ebeyi evlerine çağırmasını istediğini söyledi.

Dr. Sirsam daha sonra ebe Reshna Vanshkar'dan 'risk altındaki kadının' doğumunu gerçekleştirmek için telefondaki talimatlarını takip etmesini istedi. Ebenin onları titizlikle takip ettiğini ve sağlıklı ikiz bebeklerin güvenli bir şekilde dünyaya gelmesini sağladığını söyledi.

Su seviyesinin çekilmesi ve yolların tekrar açılır hale gelmesinin ardından kadın ve yeni doğan ikizleri ilçe hastanesine kaldırıldı. Sağlık yetkilisi, “Anne ve bebeklerin durumu iyi” dedi.

Ancak yetkili, Amir Khan'ın başrolünü oynadığı “3 Idiots”ta doğum yapmak için elektrikli süpürge kullanan mühendislik öğrencilerinin aksine “Seoni”deki mekanların biraz gerçekçi olduğunu söyledi.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)