Harçların Çok Yüksek Olduğuna Dair Bir İşaret: Bazı Kolejler Harcı Yarıya Düşürüyor

Adanali

Active member
Harçların Çok Yüksek Olduğuna Dair Bir İşaret: Bazı Kolejler Harcı Yarıya Düşürüyor
YENİ LONDRA, NH – Son iki yılda, üç dağla çevrili kırmızı tuğlalı binalardan oluşan küçük, ilginç bir topluluk olan Colby-Sawyer College’daki başvurular, pandemi ve dünyanın dört bir yanındaki daha ucuz devlet kolejlerinin rekabeti nedeniyle yaklaşık yüzde 10 düştü. kuzeydoğu.

Bu arka planda, Colby-Sawyer radikal bir karar gibi görünen bir karar verdi. 2023-24 öğretim yılı için resmi öğrenim ücretini yüzde 62’lik bir düşüşle yaklaşık 46.000 dolardan 17.500 dolara düşürdü. Yayınlanan öğrenim ücreti artık bölgesel devlet üniversitelerine gitmenin maliyetinden yalnızca biraz daha yüksek.

Colby-Sawyer, çoğu öğrencinin ihtiyaca dayalı ve liyakatli mali yardım yoluyla indirim yaptıktan sonra gerçekte hissettiklerini yansıtacak şekilde fiyatları elden geçiren, öğrenim ücretinin sıfırlanması adı verilen, giderek artan sayıda küçük, özel koleje katıldı.

Sıfırlama, kısmen pazarlama hamlesi ve kısmen gerçeklik kontrolüdür. Daha az bilinen bazı kolejler arasında fiyatlarının bir yanılsama olduğu açık bir şekilde kabul edilmektedir. Kısmen en seçkin kolejlerin ve üniversitelerin fiyat etiketlerini taklit etmek için yüksektir – bu, bunun için para ödemeye değer bir eğitim olduğunu düşündürür – ancak gerçekte fiyatlar gerçeğe dayalı değildir. Colby-Sawyer’da her öğrenci indirim alır.

Colby-Sawyer’ın başkanı Susan D. Stuebner, “Buna oyun demek istemiyorum çünkü bu bir oyun değil” dedi. “Ancak yüksek öğrenimdeki bu yüksek etiket fiyatı, yüksek indirim olgusu aileler için çok kafa karıştırıcı.”

Colby-Sawyer’ın başkanı Susan D. Stuebner, öğrenim ücretleri hakkında “Buna oyun demek istemiyorum çünkü bu bir oyun değil” dedi. Kredi… The New York Times için Kelly Burgess

Pek çok potansiyel başvuranın etiket fiyatına karşı çıktığını ve daha fazla araştırma yapmadığını söyledi.

Birçok özel kolej, sınıflarını doldurmak için baskı hissediyor. Giderek azalan sayıda üniversite çağındaki öğrenci için rekabet ediyorlar ve derecenin – ve borcunun – buna değip değmeyeceği konusunda artan bir şüphecilikle karşı karşıyalar.

Yakın tarihli bir Sallie Mae ve Ipsos araştırmasına göre, ebeveynlerin ve öğrencilerin yaklaşık üçte biri, bir üniversite eğitiminin değeriyle karşılaştırıldığında pahalı olduğuna inanıyor. Aynı çalışma, ailelerin yüzde 81’inin bir noktada yüksek maliyeti nedeniyle bir okulu listelerinden çıkardığını buldu.

“Ulusal olarak konuşma gerçekten şu hale geldi, üniversitenin fiyatı neden bu kadar yüksek?” Stuebner söyledi. “Çıkartma fiyatını görüp ‘Bana göre değil’ dediği için kaç aileyle görüşmüyoruz?”

Öğrenim ücretlerindeki artışa karşı direnç, 20 yıl öncesinden, bazı kolejlerin, aileler fiyatı kaliteyle eşit tuttukları için, Chivas Regal etkisi olarak bilinen, fiyat artışı uygulamalarının canını sıktığını keşfettiklerinden, tersine dönmüştür. Aileler ayrıca burs almanın prestijini de sevdiler. Kolejler, her yıl fiyatları artırma ve ardından tam ücreti karşılayamayan öğrenciler veya işe almak istedikleri yüksek başarılılar ve sporcular için fiyatı düşürmek için mali veya liyakat yardımı kullanma alışkanlığına girdiler.

Öğrenimi geri alan kolejlerin kesin bir listesi yoktur. Ve en bilgili tüketici için bile bir pazarlama hilesi ile gerçek bir okul ücreti indirimi arasında ayrım yapmak zor olabilir. Çoğu zaman, bir kombinasyondur.

Son iki yılda, Newton, Mass.’daki Lasell Üniversitesi, Washington, Pa.’daki Washington & Jefferson ve Salem, Va’daki Roanoke College dahil olmak üzere birçok özel okul öğrenim ücretinin sıfırlandığını duyurdu.

Geçen yıl, NY, Houghton’daki Houghton Üniversitesi, harç kesintisiyle kendisini ülkedeki en iyi fiyatlı Hıristiyan koleji ilan etti.

New Jersey’de iki kampüsü bulunan Fairleigh Dickinson, geçen yıl geçerli olmak üzere okul ücretlerinde yaklaşık yüzde 25’lik bir kesinti duyurdu. Başkanı Christopher A. Capuano, The Star-Ledger of Newark’ta yayınlanan bir görüş makalesinde, üniversitenin kısmen pandemi sırasında kayıtlardaki düşüşe ve öğrenci kredisi borcuyla ilgili endişelere tepki verdiğini açıkladı. Ancak pazarlama da bir rol oynadı.

“Maalesef birçok öğrenci, kolej fiyatlarını araştırırken aldıkları eğitim ücretinin muhtemelen yayınlanan orandan çok daha düşük olacağının farkında değil ve başvurmaktan bile caydırılıyor” diye yazdı.

Colby-Sawyer, 2023-24 öğretim yılı için resmi öğrenim ücretini yüzde 62’lik bir düşüşle yaklaşık 46.000 $’dan 17.500 $’a düşürdü. Kredi… The New York Times için Kelly Burgess

Devlet üniversiteleri de harekete geçiyor. Vermont Eyalet Üniversitesi, eyalet içi eğitim ücretini sistemdeki kolejler için ortalama yüzde 15’lik bir düşüşle 9.999 $ olarak belirledi ve eyalet dışı öğrenciler için fiyatları yüzde 33 oranında düşürdü. New York, Virginia, Nebraska, Wisconsin, Güney Carolina ve Tennessee de dahil olmak üzere birçok eyalet üniversite sistemi öğrenim ücretlerini dondurdu.

Purdue Üniversitesi, 2012’den beri harç ve ücretleri sabit tuttu.

Özel kolejlerde çoğu öğrenci liste fiyatını hissetmez. Ulusal Kolej ve Üniversite İş Memurları Birliği tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 359 özel kar amacı gütmeyen kolej ve üniversite, lisans öğrencilerinin büyük çoğunluğunun (yüzde 82,5) 2021-22 öğretim yılında hibe yardımı aldığını bildirdi. Ortalama olarak, ödüller şimdiye kadarki en yüksek ödüllerdi ve yayınlanan harç ve ücretlerin yüzde 60,7’sini kapsıyordu.

Koleje göre, Colby-Sawyer’da indirimler ortalama öğrenim ücretini 46.364 dolardan yaklaşık 12.700 dolara düşürdü. Üniversiteye göre, oda, yemek ve ücretlerle birlikte, katılımın toplam liste fiyatı 63.500 dolardan yaklaşık 36.000 dolara düştü.

Colby-Sawyer’de kolej ilerleme başkanı Dan Parish, “Yayınlanan eğitim ücretini gerçeğe çok daha yaklaştırıyoruz” dedi.

Bir elektronik sağlık kayıtları şirketinde kıdemli satış eğitmeni olan Kim Schusler, otobüs şoförü olan kocası ve iki oğluyla birlikte Bradford, NH’de Colby-Sawyer yakınlarında yaşıyor.

Ancak okul “çok pahalı olduğu için radarımıza bir an bile girmedi” dedi. “Burası tıp fakültesi değildi. Mühlet için kendilerini piyasanın dışında fiyatlandırıyorlardı.”

Bayan Schusler’in büyük oğlu Cohl, şu anda Colby-Sawyer’de üçüncü sınıf öğrencisi. Kearsarge Bölge Lisesi’ndeki rehberlik danışmanının kendisine, iyi notlarıyla, bir dizi burs almaya hak kazanabileceğini söylemesi üzerine başvurdu. Yerel sakinler için verilen burs, öğrenim ücretinin sıfırlanması için bir tür deneme sürüşüydü.

Annesi, bu bursları kazanmadan önce, Cohl Schusler’in Florida’daki bir devlet üniversitesi de dahil olmak üzere daha ucuz birkaç koleje baktığını söyledi.

Hâlâ federal kredi almak zorundaydı ve bahar sömestrindeki bakiyesi aile için hâlâ biraz zor. Bayan Schusler, “Bu yıl, faiz oranları çok yüksek olduğu için kredi alamıyorum, bu yüzden 5.300 $’lık bakiyeyi cebimden çıkarmaya çalışacağım” dedi.

Son iki yılda, Colby-Sawyer College’daki başvurular, pandemi ve Kuzeydoğu’daki daha ucuz devlet kolejlerinin rekabeti nedeniyle yaklaşık yüzde 10 düştü. Kredi… The New York Times için Kelly Burgess

Schusler ailesinin de gösterdiği gibi, dikkate alınan tek şey maliyet değildir. Artık lise son sınıfa giden küçük oğul, istediği siber güvenlik programını sunduğu için farklı bir özel koleje bakıyor. Bayan Schusler, “Öğrenim ücretini de azaltacaklarını umuyorum,” dedi. “Bu onun için çok büyük bir yardım olur. Biz üniversiteye gitmeye gücü yetmeyen bir grup insan içindeyiz, yine de bu dünyada başarılı olmak için üniversiteye gitmeniz gerektiğini biliyoruz.”

Analistler, eğitim ücretlerinin sıfırlanmasının, güçlü donanımlara ve daha büyük başvuru havuzlarına sahip olan, daha rekabetçi okulların daha küçük alt kümesini kapsamasının pek olası olmadığını söylüyor. Amherst ve Swarthmore gibi kolejler, düşük gelirli öğrencilerin tüm katılım masraflarını karşılayabilir ve boşluğu doldurmaya yardımcı olmak için tüm yükü üstlenmeye istekli varlıklı ailelere güvenirler.

Lucie Lapovsky, “Gördüğünüz şey, çok seçkin okullar” – hem devlet hem de özel – “ve başvuran hemen hemen her öğrenciyi kabul eden ve onlardan evet demeye yeteceklerini uman diğer okullar arasında devasa bir ikilik” dedi. , Colby-Sawyer ile birlikte çalışan okul ücretlerinin sıfırlanması konusunda bir danışman.

En tepede olmayı arzulayan seçici okullar muhtemelen öğrenim ücretini sıfırlamayacaktır. Urban Institute’ta yüksek öğrenim ve finans okuyan kıdemli bir araştırmacı olan Sandy Baum, “Skidmore College bunu yapmayacak ve yapmalarına da gerek yok” dedi. “Holyoke Dağı bunu yapmak için çok fazla üne sahip.”

Colby-Sawyer’da, en zor satış muhtemelen mevcut öğrencilere yapıldı, dedi Destiny Cruz, son sınıf öğrencisi ve okulun öğrenci yönetim derneği başkanı ve değişikliği diğer öğrenci arkadaşlarına açıklamak zorunda kaldı.

Colby-Sawyer’de son sınıf öğrencisi ve öğrenci hükümetinin başkanı olan Destiny Cruz, en zor satışın muhtemelen mevcut öğrencilere yapıldığını söyledi. Kredi… The New York Times için Kelly Burgess

Öğrenim ücretinin sıfırlanmasından fayda sağlamayacaklarını anladıklarında hayal kırıklığına uğradılar; net fiyatları aynı kalacaktır. Avukat olmak isteyen Cruz Hanım, hibe ve kredilerden sonra yılda 9.607 dolar ödüyordu ve sıfırlama ile o miktarı hissetmeye devam edecek.

“Yaklaşık üç gün boyunca kampüsün konuşmasıydı” dedi. “Sonra yalan söylemeyeceğim, öğle yemeğinde yediğimiz şeye geri döndü.”

Sıfırlama şimdiye kadar her derde deva olmadı. Kolej yetkililerine göre, kolejin sosyal medyada ve haberlerde heyecan uyandıran duyurusu, İşçi Bayramı’ndan sonra ilan edildiğinde başvurularda ani bir artışa yol açtı – geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 75’lik bir artış.

Kolej geliştirme başkanı Bay Parish, o zamandan beri ziyaret ve soruşturmaların “çok arttığını” ancak başvuru sayısının olağan seviyelere döndüğünü söyledi.

Başvurular üzerindeki gerçek etkinin bir sonraki kabul döngüsüne kadar hissedilmeyeceğini tahmin ediyor. Bay Parish, “Önde olsalardı bizim için daha mutlu olurdum, ancak nereye varacağını görmek için hâlâ biraz zamanımız var,” dedi.

Bayan Lapovsky, Colby-Sawyer’ın öğrenim ücretini kesme konusunda bazı risklerle karşı karşıya olduğunu söyledi. Aileler yeni fiyatı – korkunç Chivas Regal etkisini – küçümseyebilir. Ya da daha düşük bir okul ücretinin matematiksel olarak imkansız hale getirdiği büyük bir bursun getirdiği övünme haklarını isteyebilirler.

Ancak acı gerçek şu ki, “kolejler sınıflarını aldıkları fiyattan dolduramıyorlar” diye ekledi.
Alıntıdır