Formula 1 Haberleri | Sergio Perez’den Red Bull Racing ile yeni kontrat

Hasan

New member
AJANSSPOR – HABER

Formula 1 ekiplerinden Red Bull Racing, Sergio Perez’in kontratını 2024 sonuna kadar uzattığını deklare etti. Meksikalı şoför, 2020 yılının akabinde Red Bull’a katılmış ve birinci yılında istikrar yakalamakta zorlanmıştı. Lakin geçen yılın son yarışı olan Abu Dhabi GP de dahil olmak üzere çeşitli yarışlarda ekip arkadaşına büyük dayanak verdi.

Monaco’da üçüncü zaferine ulaştı

Hatta Perez, geçen hafta sonu Monako’da grup arkadaşına kıyasla daha kuvvetli bir performans sergiledi ve pazar günkü yarışı birinci sırada tamamlayarak mesleğinin üçüncü zaferini elde etti.

Sergio Perez: “Monako Grand Prix’sini kazanmak her şoförün rüyasıdır”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sergio Perez “Bu, benim için inanılmaz bir haftaydı. Monako Grand Prix’sini kazanmak her şoförün düşüdür ve artık grubumla müsabakaya 2024 sonuna kadar devam edeceğimi açıklamak beni daha da keyifli ediyor. Bu grubun bir modülü olmaktan gurur duyuyorum ve artık ekip içerisinde kendimi evimdeymiş üzere hissediyorum. birlikte epey uygun çalışıyoruz ve Max ile hem pist üstünde tıpkı vakitte pist haricinde alakam katiyen bizi daha da ileriye götürmeye yardımcı oluyor.” sözlerini kullandı.

Red Bull’un şoför takımı 2024’e kadar kesinleşti

Öte yandan son şampiyon Verstappen de Red Bull ile olan mutabakatını 2028 sonuna kadar uzatmıştı. bu biçimdelikle Red Bull’un şoför takımı, en azından 2024 sonuna kadar mutlaklaşmış oldu. Bu, 2023 sonunda Red Bull ile olan mutabakatı bitecek olan Pierre Gasly’nin, ana gruba geçme talihinin neredeyse hiç olmadığı manasına geliyor.