Formula 1 Haberleri | Hamilton’dan daha sonra Verstappen’e de şövalyelik nişanı

Hasan

New member
AJANSSPOR – HABER

Formula 1’de Red bull pilotu Max Verstappen, 2022/2023 dönemini pilotlar klasmanında en büyük rakibinin 93 puan önünde 284 puanla başkan gdolayıyor. Geçtiğimiz dönem dünya şampiyonu olan Max Verstappen’in bu dönem da şampiyon bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hollanda hükümeti ünlü pilotun başarılarına kayıtsız kalmadı.

Nişan takdim edildi

Nişan Takdim Edildi Hollanda hükümeti Max Verstappen’e Orange-Nassau Subay Nişanı yani Hollanda Şövalyelik Nişanı takdim etti. Bu nişan yalnızca Hollanda toplumuna, devletine ve Kraliyet Konutu’na uzun müddettir övgüye kıymet hizmet veren insanlara veriliyor.

Hamilton’dan daha sonra griddeki ikinci şövalye

Max Verstappen’in şövalyelik nişanı almasıyla griddeki şövalye sayısı ikiye yükseldi. Geçtiğimiz yıl 7 sefer dünya şampiyonu Lewis Hamilton’a ülkesi Büyük Britanya tarafınca Britanya İmparatorluk Nişanı takdim edilmişti. Bu takdim ile Hamilton faal bir biçimde yarışırken şövalye unvanı alan birinci Formula 1 pilotu olmuştu.

Formula 1’de sıradaki durak Hollanda GP

Formula 1’de bu hafta sonu koşulacak olan Hollanda GP için heyacan dorukta. Geçen sene uzun müddet daha sonra takvime dönen Hollanda GP’si Red Bull ve Verstappen için tam bir gövde gösterisine sahne olmuş, dominant bir zafer elde eden Verstappen şampiyonadaki rakibi Hamilton ile farkı 3 puana indirmişti.

Bu defa durum farklı; tarihi bir dönem geçiren şampiyona önderi an itibariyle ikinci sıradaki ekip arkadaşı Sergio Perez’in 93, üçüncü sıradaki Ferrari pilotu Charles Leclerc’in ise 98 puan gerisinde.

Hollanda GP ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

72 tıplık yarış 4 Eylül 2021 Pazar günü yani bugün TSİ 16.00’da başlayacak. Yarışlar S Sport ve S Sport + ekranlarından izlenebilecek.