Ferdinand Habsburg kral olacaktı. Bunun yerine, o bir yarışçı.

Felaket

New member
“Arkadaşlarım var” dedi ve bu arkadaşlar arasında doğal bir şarap barının sahibi, bir ressam ve opera için bir kuklacı var.

“Farklı bir hayat yaşayabilirim”

Ailesinin başına gelen en travmatik olayın -İmparatorluğun kaybının- ona çok değer verdiği bir şeyi, yani özgürlüğünü verdiğine dair karmaşık bir gerçeklik var elbette.

Herr Habsburg, “Büyükbabam, o son veliaht prensti – imparator olarak babası ve imparatoriçe olarak annesiyle birlikte büyümek zorunda kaldı” dedi. “Çocukken tüm eğitimi alması ve 10 dil öğrenmesi gerekiyordu ve kral olmak zor iş. Tüm etkinlikler, açılışlar ve hastane ziyaretleri.”

“Ailemle ve yaptıklarıyla çok gurur duyuyorum” dedi. “Ama farklı bir hayat yaşamama izin veriliyor.”

Bay Habsburg, Avusturya’nın Salzburg kentinde bir politikacı olan Bay von Habsburg ile bir sanat koleksiyoncusu ve küratör olan Francesca von Thyssen-Bornemisza’nın çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesi boşandı; 62 yaşındaki babası Viyana ve Porto, Portekiz’de yaşıyor ve 64 yaşındaki annesi Madrid’de yaşıyor. Belgesel yapımcısı olan oda arkadaşı Gloria’ya ek olarak, Bay Habsburg’un başka bir kız kardeşi daha vardır: Eleonore Habsburg D’Ambrosio, 29, eski bir Formula E sürücüsü olan kocası Jérôme D’Ambrosio ile Oxford, İngiltere’de yaşayan bir mücevher tasarımcısı. hayatları.

Habsburglar – bugün yaklaşık 600 tanesi yaşıyor, dedi – iletişimde kalmaya çalışın. Bay Habsburg, “Bir WhatsApp grubumuz var” dedi. “Dünyanın her yerine seyahat edebiliyorum ve gruba mesaj atıp nereye ve ne zaman gideceğimi ve kalacak bir ev olduğunu söylüyorum.” Gülerek ekledi, “Biz Habsburglar için bedava bir Airbnb gibi.”