Bursaspor Teknik Yöneticisi Tahsin Tam: “Lige hazırız”

Hasan

New member
Bursaspor Teknik Yöneticisi Tahsin Tam, Afyonspor maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde idman öncesi konuşan 53 yaşındaki teknik adam, “Yeni döneme hazır olduğumuzu düşünüyorum. Hazırlık maçlarında kendi eksiklerimizi gördük. Sonuç odaklı bakmıyoruz. Yaklaşık 13-14 kişilik hazır bir takıma ulaştık. Öteki genç arkadaşlarımız da kendilerini geliştiriyorlar. Bu sayının çoğalması için özel egzersizler da yapıyoruz. Bursaspor’un çocuklarına güveniyorum. Kolay bir uğraş olmayacak lakin her gün bu çocukların geliştiğini görüyorum. Verdikleri çaba ile de beni haklı çıkardıklarını nazaranceksiniz” diye konuştu.

“Blok halinde altyapımıza çekeceğiz”

Bursaspor’un rezerv ekip satın almasıyla alakalı olarak Tahsin Tam, şunları söylemiş oldu: “Değişik opsiyonlarla ilgili idare heyetimiz çalışma yapıyordu. Bunun olması gerekiyordu. Dışardan tespit ettiğimiz oyuncuları da transfer tahtası açıldığı periyotta blok biçimde altyapıya geçirmek için bu biçimde bir çalışma yapıldı. Futbol Okulu’ndan yetişen oyuncularımızı ve altyapıda yetişen oyuncuları yetiştirmek ismine değerliydi. Transfer tahtasının ne vakit açılacağını bilmiyoruz. Oyuncularımızı hem gözlemleyip tıpkı vakitte kendi hocalarımız eşliğinde çalıştırarak, kaliteli futbolcuları Bursaspor’a kazandırmak maksadımız.”

“Çatlak sesler her vakit çıkacaktır”

Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde oynanan Belediye Kütahyaspor maçı daha sonrası deneyimli futbolcular Kubilay Sönmez ve Hasan Ayaroğlu ile taraftarlar içinde kısa müddetli bir sürtüşme gerçekleşmişti. Bu hususla ilgili konuşan Tahsin Tam, “Tecrübeli oyuncularımıza tatsız kelamlar söylendi. Bu oyuncular bizle birlikte devam etmeyi seçtiler. İsteseler farklı gruplara gidebilirlerdi. Geçmişten gerekli dersleri çıkartacağız olağan olarak. Lakin bizim onların performanslarına ve katkılarına gereksinimimiz var. Taraftarımızın bizi bir bütün olarak görmelerini istiyoruz. bu türlü bir baskı oluşturulursa bilhassa genç futbolcularımızın üstünde olumsuz tesir yaşatır. Taraftarımızın dayanağına muhtaçlığımız var. Çatlar sesler her vakit çıkacaktır. Çok büyük bir taraftar kitlesine sahibiz. Sağduyulu davranmaları gerekir. Bursaspor taraftarı da Bursaspor ile bir arada ivme kaybetti. 3-5 sene öncesine kadar Bursaspor taraftarı uzun yıllar boyunca en büyük saygıyı bakılırsan, en büyük heyecanı veren bir kitleydi. Umarım bundan daha sonra da o keyfi verecek takviyesi ortaya koyarlar” tabirlerini kullandı.

“Furkan Emre Ünver kulübede olacak”

Tahsin Tam, Furkan Emre Ünver’in sakatlığı ile ilgili olarak, “Furkan Emre Ünver artık ekiple çalışacak seviyeye geldi. Oynadığı bölge de kıymetli. Daha erken kullanabiliriz. Furkan, Afyonspor maçında en berbat kulübede olacak. beraberliği sağlayan bir oyuncu. Furkan daima yanımızda olacak” dedi. Tahsin Tam ayrıyeten gayeleri ile ilgili de, “Sezon başında söylemiş olduğim üzere Play-Off yarışında olacağımıza inanıyorum. Kendi çocuklarımıza güveniyoruz, inanıyoruz. Bursa kenti de onlara hürmet gösterecektir. Bu fırsatı da gençlerimizin âlâ değerlendireceğimize inanıyorum.”

“Rakiplerde de eksikler mevcut”

Bursaspor Teknik Yöneticisi Tahsin Tam, birinci haftada oynanan 9 maçı da izlediklerini belirterek, “Rakiplerimizi canlı takip ettik. Tüm grubumuz maçlara dağılıp izlediler. Rakiplerimizin birçoklarında adaptasyon sorunu var. Sıcak havada oynanan maçlarda tempolar yüksek değildi. Rakiplerde de eksikler mevcut. Onları gözlemledik. Taktik çalışmalarımızı da ona nazaran yaptık. Afyonspor maçıyla da bismillah deyip başlayacağız” halinde konuştu.

BURSA (İHA)