Bursaspor Teknik Yöneticisi Tahsin Tam: Boşa geçireceğimiz bir saniye bile yok

Hasan

New member
Bursaspor Teknik Yöneticisi Tahsin Tam, Afyon kampı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tam, “Çok verimli bir kamp devri oldu bizim için. Eksiklerimizi görme ismine verimli geçti. Gerçekçi olmak gerekirse boşa geçireceğimiz bir saniye bile yok. Çok çalışmamız gerekiyor. Eksik taraflarımız geliştirmemiz gerekiyor. Çok vaktimiz yok. Son maçtaki oyun geliştiğimizi gösteriyor. O özgüveni kazanıyor oyuncularımız. Oyuncuların üzerinde baskı oluşuyor fakat onları yönetebilmesini biz sağlayacağız. O takviyesi vereceği. Birbirlerini daha âlâ tanımaya başladılar. Çok verimli geçti. Çok farklı yaş oyucularından oluşturduğumuz bir kadroya sahibiz. Saha irtibat arttırmaya başladık kâfi düzeyde değil. Kimi eksikler gözlemledik. Bu hususta objektifiz. Hayal tacirliği yapacak inşalar değiliz. Fakat çocuklarımız gelişiyor. Onlar da bizler de elimizden geldiğince uğraşımızı vereceğiz. Daha düzgün düzeye geleceğiz. 18’inde Özlüce Tesisleri’nde buluşacağız. 19’unda bir testimiz var. Nereden nereye geldiğimizi görmek istiyoruz. İdmanlarımızı tamamlamak istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“Eskişehir’le Bursa’da oynayabiliriz”

Eskişehirspor müsabakası ile ilgili gelen soruya Tahsin Tam, “Karşı taraftan o denli bir dilek çıktı. İki taraftan da bir hareketlenme çıktı. Lakin biz Afyon’a gelmeden her şeyi hazırlamıştık orada bir boşluk oluşturamadık. Tek ihtimal var. Eskişehirspor, Kütahyaspor ile anlaşırsa o biçimde maçı oynayabiliriz. Eskişehir’le Bursa’da oynayabiliriz” cevabını verdi. Deneyimli teknik adam şu biçimde devam etti: “Kadroda çalışmamızı yaptık. Takımımla bir toplantı yapacağım 3-4 arkadaşımız aşağıda devam edecekler. Artık taktik çalışmalara yoğunlaşacağız. Bu arkadaşlarımız dışarda kaldığında kendilerini bedelsiz hissedebiliyorlar. Onları altta takip edeceğiz. Oradaki maçlarını takip edeceğiz aşağıdan da 2-3 kardeşimiz ortamıza katılabilir. Çarşamba günü U17 ve U19’un maçları var. Onları gözlemleyip karar vereceğiz. Bizim ortamızda olmasını istediğim çocuklar var. Daha âlâ koşullarda çalışmasını istiyorum. Bursalı çocukları bile tesislerde tutacağız. Müsaade günlerinde ailelerini nazarancekler. Gelişimlerini yakinen takip etmek istiyoruz.”

“Biz 20 bin seyirci değil 20 bin ruh istiyoruz”

Bursaspor taraftarının son hazırlık maçına gelmesiyle ilgili konuşan Tahsin Tam, “Güzel bir sürpriz oldu. Çok da keyifli etti bizi. O denli gelmeleri fazlaca teşekkür ederiz onlara biz fazlaca büyük bir aileyiz. Çok büyük bir topluluğuz onların dayanağına muhtaçlığımız var. Biz 20 bin seyirci değil 20 bin ruh istiyoruz. Bu çocukların onlara gereksinimi var. Onları hem Bursaspor’a hem Türk futboluna kazandıracağız. Kısa ve orta vadede planlarımız var uzun vadede planlarımız da var” dedi. Tam son olarak, “Ben oyunculara inanan ve bu inancı hissettiren bir beşerim. bununla birlikte objektif bir beşerim eksiklerimizi gözlemleriz. Eksikler idmanlarda tamamlanır ben bu çocuklara inanıyorum. Onlar gelişecekler bu seyrettiğiniz 4 maçtan daha âlâ performansı nazaranceksiniz. Biz inandık sizler de inanın” tabirlerini kullandı.

İHA