Belçika GP’de kendisine “aptal” diyen Alonso’ya Hamilton’dan karşılık

Hasan

New member
AJANSSPOR – HABER

Formula 1, yaklaşık bir aylık ortanın akabinde Belçika Grand Prix’i ile devam etti. Yarışa damga vuran olay ise Alonso-Hamilton çarpışması oldu. İspanyol pilotun Hamilton’a söylemiş olduği ağır kelamlar canlı yayına yansıdı.

Hamilton yarışa devam edemedi

İlk tıbbın başlamasıyla ön sırlarada büyük çekişme yaşandı. Perez kalkış daha sonrası yerini kaybederken Russel, Alonso, Hamilton ikincilik peşinde koştu.

Belçika GP’de çabucak hemen ikinci cinsindeyken Lewis Hamilton, Fernando Alonso ile temas etti. Alonso’yu geçmek isteyen Hamilton geçiş sırasında rakibinin tekeri niçiniyle bir anda havaya fırlayıp yeniden piste düştü. sonrasındasındasında ise Hamilton yarışa devam edemedi. Bu kaza daha sonrası piste güvenlik aracı girdi.

Alonso’dan Hamilton’a: “Nasıl bir aptal”

ALONSO’DAN HAMİLTON’A: NASIL BİR APTAL
Hamilton’ın yaptığı geçişe kızan Fernando Alonso: “Nasıl bir aptal. Çok büyük bir başlangıç yaptık ancak bu adam sadece yarışa birinci bayağı başlarsa otomobil kullanmayı ve start almayı biliyor.” tabirlerini kullandı.

Hamilton: “Benim hatamdı”

Yarışın akabinde konuşan Hamilton, “Bugünkü kaza mutlaka benim yanlışımdı. Talihsizlikti. Yani bu motor sporları. Her şeyimi verdim. 5. virajda dışarıdan geçmeye çalıştım. Lakin orada yeteri kadar boşluk bırakmadım ve bunun bedelini ödedim. Evet, kasıtlı değildi. bu türlü oldu.” dedi.

“Nasıl hissettiğini öğrenmenin güzel”

Kaza niçiniyle çok kızgın olan Alonso, kadro telsizinden eski grup arkadaşı için “aptal” dedi ve onun yalnızca birinci kolay başlayarak yarışabildiğini” söylemiş oldu.

Alonso’nun kelamları sorulduğunda Hamilton, “Alonso’nun kendisi hakkında nasıl hissettiğini öğrenmenin güzel” olduğunu söylemiş oldu.

Hamilton “Gerçekten buna verecek bir karşılığım yok. Olayın sıcağında nasıl hissedildiğini biliyorum lakin onun benim için nasıl hissettiğini öğrenmek hoştu. Onun nasıl hissettiğini bu türlü açığa çıkarması daha düzgün. Dediğim üzere kasıtlı değildi ve kaza için sorumluluğu üstleniyorum. Yetişkinler bu türlü yaparlar.” formunda yanıt verdi.