Baba Verstappen’den oğluna övgü: “Max’in Hamilton’a cins bindirmesi güzel”

Hasan

New member
AJANSSPOR – HABER

Motor sporlarının en büyük tertibi Formula 1’in 2022 dönemindeki dördüncü yarışı İtalya’nın mesken sahipliğinde yapıldı. Heyecan dolu çaba Emilia-Romagna Grand Prix’sini Red Bull’un Hollandalı pilotu Max Verstappen kazandı. oldu. Sergio Perez yarışı ikinci sırada tamamlarken, Lando Norris ise üçüncü sırada podyuma çıktı.

Yarışın dikkat cazibeli anlarından birisi ise Hollandalı pilot Max Verstappen’in geçen yıl şampiyonluk için savaştığı Lewis Hamilton’a tıp bindirmesiydi.

“Tek bir kusur dahi yapmadı”

Bu başarılı performansın akabinde Max Verstappen, babasından övgü aldı. Oğlu üzere eski F1 pilotu olan Jos Verstappen “Max olağanüstü bir hafta sonu geçirdi. Hafta sonu boyunca epey kuvvetli olduğunu düşünüyorum. Tek bir kusur dahi yapmadı, fazlaca sağlam bir iş çıkardı ve yarışı denetim altında götürdü.” dedi.

Verstappen’in geçen yıl şampiyonluk için savaştığı Lewis Hamilton’a çeşit bindirmesiyle ilgili de konuşan Jos Verstappen, o anları seyrederken keyif aldığını lisana getirdi.

“Hamilton güç vakit içinder geçiriyor”

Jos, “Açık konuşmak gerekirse, geçen yıl yaşananlardan daha sonra Max’in Hamilton’a cins bindirdiğini görmekten keyif aldım. Hamilton sıkıntı vakit içinder geçiriyor ama kadro arkadaşı George daha istikrarlı gidiyor. Mercedes’e çeşit bindirme fırsatı karşınıza pek sık çıkmaz.” dedi.